Gemdalesresultat

 

 

Namn

Ögon,

HD/ED

Mental

Arbetsmeriter

Utställning

Ägare

 

NORD UCH C.I.B. KORAD SPH I Gemdales Always Full Of Fun

Crd

Ua/Ua

K-test Korad
140 p

Uppflyttad till Högre klass Spår

Svensk, Norsk, Dansk, Internationell Utställningschampion, 7 Cacib

Ulrika Dagård Oskarström

 

Gemdales Able To Do Everything

Crd

 

K-test

 

Cert

Anita Holgersson, Osby

 

Gemdales Accept Me As I Am

Ua

Ua/ 1

K-test

Godkänd i Appellklass Spår, 1:a pris i Lydnadsklass 2

Cert

Ulrika Eriksson, Luleå

 

LP 1 Gemdales All That She Wants

Crd

Ua/Ua

K-test

Uppflyttad till Lägre klass Spår, Lp i Lydnadsklass 1

3 Cert, Cacib

Lotta Robertsson, Åled

 

SPH I Gemdales All Of Me


Crd

 

K-test

Godkänd i Lägre klass Spår

3 Cert

Elisabeth Ek Norrtälje

 

SE LCH SE UCH TJH KORAD LP 1 SPH III Gemdales Almost In Heaven

Crd

Ua/UA

K-test Korad
116 p

Godkänd i Elitklass Spår, Tjänstehund Bevakning – Flygvapnet, Svensk Lydnadschampion

Svensk Utställningschampion

Yvonne Andersson Getinge

 

Gemdales Always In My Mind

Ua

Ua

 

2:a pris Lydnadsklass 1

 

Elisabeth Kullman Varberg

 

 

TJH KORAD Gemdales Born To Be A Star

Ua

Ua

 

K-test, MH Korad 217 p

 

Tjänstehund Bevakning – Flygvapnet, Godkänd i Appellklass Spår, 1:a pris i Lydnadsklass 1

 

CK:n

 

Eva Petersson, Kristianstad

 

 

Gemdales Black Basil

 

Ua

   

1:a pris i Lydnadsklass 2

1:a pris

 

 

Linda Fahlén, Kramfors

 

 

TJH Gemdales Bobby Brown

 

Ua

Ua

 

K-test, MH

 

Tjänstehund Bevakning – Hemvärnet, 1:a pris i Lydnadsklass 1

 

1:a pris

 

Kristina Javue, Malmö

 

 

LP 1 SPH II Gemdales Because Of You

 

Ua

Ua

 

K-test, MH

 

Godkänd i Högre klass Spår, 1:a pris i Lydnadsklass 2

 

1:a pris


Tomas Hedberg, Örnsköldsvik

 

 

 

SE UCH TJH KORAD SÖKH I Gemdales Better Be Good

Ua

Ua 


K-test, Korad
108 p

 

 

Tjänstehund Bevakning – Flygvapnet, Uppflyttad till Högre klass Sök, Tävlar Lydnadsklass 3

 

Svensk Utställningschampion, Cacib

 

Yvonne Elbe, Gislaved

 

 

SE BCH SE UCH TJH KORAD SPH III Gemdales Careless Charlie

 

Ua

Ua

 

K-test, MH, Korad
249 p

 

Svensk Brukschampion i Spår, 1:a pris i Lydnadsklass 2, Tjänstehund Bevakning – Hemvärnet


Svensk Utställningschampion, Cacib

 


Ulrika Hedberg, Örnsköldsvik

 

 

TJH KORAD Gemdales Clumsy Colin

 

Crd

Ua

 

K-test, Korad
184 p


Tjänstehund Bevakning – Hemvärnet

 

2:a pris

 

 

Gun Andrén, Halmstad

 

 

Gemdales Clever Cedric

 

Ua

Ua


K-test

 

 

Godkänd i Appellklass Spår, 1:a pris i Lydnadsklass 1

1:a pris

 

 

Lotta Robertsson, Åled

 

 

Gemdales Complete Clinton

 

Ua

A

 

K-test

Uppflyttad till Lägre klass Spår till, 1:a pris i Lydnadsklass 2

 

   

Marie-Louise Sahlén, Ulricehamn

 

SE LCH SE UCH TJH LP 1 SPH II Gemdales Charming Claire

 

 

Ua

Ua

K-test

 

 
Godkänd i Högre klass Spår, Tjänstehund Bevakning – Hemvärnet, Svensk Lydnadschampion

 

Svensk Utställningschampion, Cacib


Yvonne Andersson, Getinge

 

 

Gemdales Classic Cora

 

 

Col

A

 

K-test

1:a pris i Lydnadsklass 1

 

   

Elisabeth Kullman, Varberg

 

 

LP 2 Gemdales Confident Claudia

 

Crd

Ua

 

 

Lp i Lydnadsklass 2, Tävlar i Lägre klass Spår

 

2:a pris

 

Lena Johansson, Ullared

 

NORD UCH C.I.B. TJH  KORAD SPH II Gemdales Dusty Duke

 

Ua

Ua

K-test, Korad
162 p

 

 

Godkänd i Högre klass Spår, Tjänstehund Bevakning – Hemvärnet, 1:a pris i Lydnadsklass 3

 

Svensk, Norsk, Dansk,*Internationell Utställningschampion

 

Yvonne Andersson, Getinge

 

 TJH KORAD LP 1  Gemdales Dark Dylan

 

Crd

A/Ua

 

K-test, Korad
227 p


Tjänstehund Bevakning – Flygvapnet, Tävlar i Lydnadsklass 3

 

 

1:a pris

Kristina Javue, Malmö

 

 

 

Gemdales Dirty Douglas

Ua

B

K-test, MH

 

2:a pris i Lydnadsklass 1

 

   

Monika Röding, Harmånger

 

 

Gemdales Delicate Dean

 

Ua

   

Cert

 

 

Marianne Bahrawy, Norge

 

 

SE UCH DKUCH TJH LP 1 SPH II Gemdales Delicious Diana

Ua

Ua 

 

K-test

Godkänd i Högre klass Spår, Tjänstehund Bevakning – Hemvärnet, Tävlar i Lydnadsklass 3

 

Svensk, Dansk Utställningschampion, Cacib, BIG 3 på SKK Int Malmö

 

 

Cecilia Bjersér Halmstad

 

SE UCH KORAD TJH SPH II Gemdales Exclusive Edward

 

Ua

A

 

K-test, MH, Korad
184 p

 

Godkänd i Högre klass Spår, Tjänstehund Bevakning – Flygvapnet, Lydnadsklass 3

 

Svensk Utställningschampion

 

Josefina Sundquist, Luleå

 

 

 

LP 1 Gemdales Expensive Edgar

 

Crd

  1:a pris Lydnadsklass 1   

Tina Thomasen, Danmark

 

 

SE UCH TJH Gemdales Excellent Elvira

Ua

A

K-test

 


Tjänstehund Bevakning – Flygvapnet

 

 

Svensk Utställningschampion, Cacib

 

 

Yvonne Elbe, Gislaved

 

Gemdales Elegant Elaine

 

Ua

K-test

 

3 Cert, R-Cacib

 

Susanne Blomquist, Gullbrandstorp

 

SE UCH TJH KORAD SE VCH SPH III Gemdales Easeful Eliza

 

Crd

K-test, Korad
141 p

 

Godkänd i Elit klass Spår, Svensk Viltspårchampion, Tjänstehund Bevakning – Hemvärnet, Tävlar Lydnadsklass 3

 

Svensk Utställningschampion, Cacib

 

 

Anki Johnsson, Halmstad

 

 SE UCH KORAD TJH Gemdales Favourite Fred

Ua

A

MH, Korad
182 p

 

Uppflyttad till lägre klass Spår, 1:a pris i Lydnadsklass 1, Tjänstehund Bevakning – Hemvärnet

 

 

Svensk Utställningschampion, Cacib

 

 

Anna Heljeberg, Surahammar

 

Gemdales Friendly Fergus

 Ua


K-test

 

   

5 Cert (Sverige och Norge), Cacib

 

Eva Smith, Märsta

 

 Gemdales First-Class Felicia

Ua

A

 

K-test

 

Uppflyttad till Lägre klass Spår, 1:a pris i Lydnadsklass 2

 

1:a pris


Hans Norling, Halmstad

 

 

 Gemdales Glittering Gary

Ua

 MH

 

Tävlar i Lydnadsklass 1

 

 

6 Cert (Sverige och Norge)

 

 

Cecilia Olin, Stockholm

 

 

KORAD  Gemdales Incredible Isac

 

Crd

 

MH, Korad
217 p

 

 

Tävlar i Lägre klass Spår

 

Josefina Sundqvist, Luleå

 

 

SE UCH DKUCH LP 1 KORAD Gemdales Invincible Isabell

 

Crd

A/Ua 

 MH, Korad
115 p

Tävlar i Appellklass och Lydnadsklass 2  Svensk, Dansk utställningschampion, Flera BIG placeringar på Kennelklubbsutställningar, Cacib

Kristina Javue, Malmö

 

 


SE BCH SE UCH KORAD SPH III Gemdales Just Jason

 

Col

MH, Korad
101 p

 

 Svensk Brukschampion i Spår, 1:a pris i Lydnadsklass 2


Svensk Utställningschampion, Cacib

 

 Jenny Marklund, Umeå

 


Gemdales Judicious Judith

 

Crd

A

 MH

2:a pris i Lydnadsklass 1


3 Cert, BIS på Colliespecial

 


Margareta Karlinder, Kungsbacka

 

 

SE UCH KORAD  Gemdales Keen-Eyed Kelvin

Ua

A

 MH, Korad
170 p
   Svensk Utställningschampion, Cacib


Gunilla Nygren, Helsingborg

 

 

 

BH Gemdales Kindly Kipling

Ua

A


MH

 

 

Certpoäng i drag, Svensk Rasmästare i Drag, Uppflyttad till Lägre klass Spår, Tävlar i Lydnadsklass Elit, Godkänt BH prov

2:a pris

 

 

Karin Wallgren, Umeå

 

 

DK LCH DK RLCH LP 1 LP 2 LP 3 BRG PR RB Gemdales Kissing Kate

Crd

 MH


Dansk Lydnadschampion! Dansk Rallylydnadschampion, Nr 5 på Danska Mästerskapen i klass 1, 1:a pris i Lydnadsklass 1 i Sverige

 

Cert 

Tina Thomassen, Danmark

 

 

 

Gemdales Lucky Lisbeth

Ua  MH

Uppflyttad till Lägre klass Spår, Tävlar i Lydnadsklass 1

 

 

2:a pris

Gerd Rönndahl, Uppsala

 

 

 

Gemdales Lovely Laura

Ua MH 


Uppflyttad till Lägre klass Sök

 

2:a pris

 

 Åsa Hjalte, Slöinge

 

SPH I Gemdales Mr Moonlight

Ua

A

MH

 
Godkänd i Lägre klass Spår, Tävlar i Lydnadsklass 2


2:a pris

 

 

Cathrine Jönsson, Umeå

 

 

SE UCH KORAD SPH I LP 1 Gemdales Mother Nature’s Son

Crd

A

 

MH, Korad
116 p

 

Uppflyttad till Högre klass Spår, 1:a pris i Lydnadsklass 1 i Sverige och Danmark, 2 st kvalificerande resultat i Rallylydnadens nybörjarklass

 

Svensk Utställningschampion, Cacib

 

Yvonne Andersson, Getinge

 

 

Gemdales Maxwell´s Silverhammer

Ua

A

MH 

 

Uppflyttad till Lägre klass Sök, 1:a pris i Lydnadsklass 1

   

Britta Söderberg, Nyhamsläge

 

 

Gemdales Michelle Mabelle

Ua

A/Ua

 MH

 
Tävlar i Lydnadsklass 1

 
2:a pris

 

Britt Franzén, Vinninga

 

 

Gemdales Maggie Mae

Crd

A/Ua

 MH

 

Uppflyttad till Lägre klass Spår, Tävlar i Lydnadsklass 3, 2 st CERT i Hoppklass 3, CERT i Agilityklass 3

   

Marie Åkerlund, Åkersberga

 

 

KORAD SE UCH SPH I SÖKH II Gemdales Nordic Nelson

Ua

B

MH, Korad
346 p

 

 
Godkänd i Högre klass Sök, uppflyttad till Högre klass Spår, Tävlar i Lydnadsklass 2

 Svensk Utställningschampion

 

Maria Godolakis, Munka-Ljungby

 

 

KORAD LP 1 Gemdales Never-Failing Nash

Ua

A/Ua

 

MH, Korad
106 p

Uppflyttad till Lägre klass Spår, 1:a pris i Lydnadsklass 1

 

 1:a pris Hp

 

Eva Hammarlund, Osby

 

 

RB RVM Gemdales Needed Newman

Ua

A

 MH

 
Godkänd i Appellklass Spår, 2 pinnar i Rallylydnadens Expertklasse

 

2:a pris


Tina Thomassen, Danmark

 

 

LP 1 LP 2 KORAD SPH I RLD N RLD F Gemdales Nice Natalie

Ua

B/Ua

MH, Korad
132 p

 

Godkänd i Lägre klass Spår, 1:a pris i Lydnadsklass 2, kvalificerande resultat i Rallylydnadens Avancerade klass

 

Cert och CK

 

Jeanette Hansson, Osby

 

 

SE VCH SPH I RLD F RLD A RLD M Gemdales Noble Nancy

Crd

A/Ua

 MH

 

Uppflyttad till Högre klass Spår, 1:a pris i Lydnadsklass 3, Svensk Viltspårchampion. Rallylydnadsmästare, deltagit på Rallylydnads SM

 

CK:n

 

Monica Johansson, Alunda

 

 

SPH I Gemdales Optimistic Oscar

Ua

A/Ua

 MH

 Godkänd i Lägre klass Spår, Tävlar Lydnadsklass 2

Cert


Helen Andersson, Ösmo

 

 

 

Gemdales Observant Oliver

Ua

B

 MH

 
Godkänd i Anlagsklass viltspår

Cert

 
Ylva Olsson, Eldsberga

 

 

LP 1 Gemdales Obedient Odette

Ua

B

 MH

 Uppflyttad till Lägreklass Spår, 1:a pris i Lydnadsklass 2

CK

 
Lena Johansson, Ullared

 

Gemdales Overjoyed Othilia

Ua

A/Ua

MH  


CK, R-Cacib

 

 Sofia Carlberg-Hultberg, Bjuv

 

 

LP 1 SPH I Gemdales Open-Hearted Ofelia

Ua

A

 MH

 

Godkänd i Lägre klass Spår, Tävlar i Lydnadsklass 3, Uppflyttad till Hoppklass 3 och 2 st pinnar i Agilityklass 2

 

 

Monica Nilsson, Halmstad

 

 

LP 2 KORAD Gemdales Picasso´s Last Word

Ua

A/Ua

 

MH, Korad
323 p

 Tävlar i Lydnadsklass Elit

 

 

Louise Abrahamsson, Älvängen

 

LP 1 SPH I Gemdales Polythene Pam

 

Ua

A

 MH

Uppflyttad till Högre klass Spår, Tävlar i Lydnadsklass 3, Uppflyttad till Agilityklass 2

 

2:a pris

Inger Olsson, Halmstad

 

 

KORAD Gemdales Quality Quintus

Crd

A/1

 

MH, Korad
464 p

 

 

Cert, BIR

Jane Leiswall, Kävlinge

 

RLD N RLD F Gemdales Queenlike Quinsie

Crd

A/Ua

 MH

1 kvalificerande resultat i Rallylydnadens avancerade klass

 

 

Yvonne Andersson, Getinge

 

 

LP 2 SPH II SÖKH II Gemdales Respectable Robert

Crd

A/Ua

 MH

 

Godkänd i Högre klass Spår och i Högre klass Sök, 1:a pris i Lydnadsklass 2, uppflyttningspinne i Hoppklass 1, 2 st kvalificerande resultat i Rallyns Nybörjarklass

 

 

Marie Garstad, Norrköping

 

 

NUCH Gemdales Restless Randalph

Ua

A/Ua

 MH

 

 
Norsk Utställningschampion

 

Laila Saether, Norge

 

KORAD  SPH II Gemdales Retired Remington

Ua

A

 MH, Korad
351 p


Godkänd i Högre klass Spår, 1:a pris i Lydnadsklass 2

 

 

 

Susanna Åström, Hagfors

 

 

KORAD Gemdales Running Ronald

Crd

A

 MH, Korad
303 p

 

Tävlar i Lydnadsklass 1, Godkänd i Appellklass Spår och i Anlagsklass Viltspår

 

2 Cert, Cacib

 

 Anki Johnsson, Halmstad

 

 

Gemdales Remarkable Rebecca

Ua

 MH

 

Ck, Cacib

 
Yvonne Andersson, Getinge

 

SE UCH DKUCH NUCH Nord UCH C.I.B KBHV 2009 2011 DK V-12 Lp 2  SPH II Gemdales Smashing Steven

Crd

A

MH

Godkänd i Högre klass Spår, Tävlar i Lägre klass Sök, 1:a pris i Lydnadsklass 2

 Svensk, Dansk, Norsk, Nordisk och INT Utställningschampion,

Annika Bovall, Jönköping

 

 

SE UCH KORAD SPH III Gemdales Terrific Titus


Crd

A/Ua


MH

Korad
344 p

 

Godkänd i Elit klass Spår, 1:a pris Lydnadsklass 1


Svensk Utställningschampion

 

 Britt Franzén, Vinninga

 

 

Gemdales Topmost Tartuffe

Crd

 MH

 

Cert

 
Helena Kronenberg, Sandhult

 

 

SV-08 KBHV 2009, 2011 C.I.B  FIN UCH NORD UCH KORAD LP 1 LP 2 SPH II Gemdales Tremendous Tintomara

Ua

B/Ua

 
MH
Korad
379 p

 

Godkänd i Högre klass Spår, Tävlar Lydnadsklass 3

 
Svensk, Norsk, Dansk, Finsk, Internationell
Utställningschampion, 20 Cert (Sverige, Danmark, Norge, Finland), flertalet BIG-placeringar


Kristina Javue, Malmö

 

 

Gemdales Truelove Tuva-Lo

Ua

A

 MH

Godkänd i Appellklass Spår

 
3 Cert, CACIB

 
Ylva Jalming, Simlångsdalen

 

 

SE UCH TJH LP 1 SPH II  Gemdales Tangible Tigerlily

Ua

A/Ua

 MH  

Godkänd i Högre klass Spår, Tjänstehund-Bevakning, 1:a pris Lydnadsklass 2

 

Svensk Utställningschampion, Cacib i Sverige och Norge

 

Eva Hogmalm, Vänersborg

 

LP 1 LP 2 Gemdales Tilja Treasure Of Mine

Crd

A/Ua

 MH  

Lp 1 och 2, Uppflyttad till Lägre klass Spår

 

6 Cert (Fullcertad)

 

Marie Rosengren, Vellinge

 

 

SE UCH KORAD LP 1 LP 3 Gemdales Twinkle Little Tindra

Ua

A/Ua

 MH

Korad
352 p

 

Tävlar Lkl Spår och Lydnadsklass Elit

 

Svensk Utställningschampion

 

Kristina Javue, Malmö

 

LP 1 LP 2  RLD N RLD F RLD A RLD M SPH II Gemdales Unforgettable Uncle Zam

Ua

C/Ua

MH

Godkänd i Högre klass Spår, 1:a pris i Lydnadsklass 2, Svensk Rallylydnadsmästare

1:a pris i Jkl

Ingela Petersson, Åstorp

 

Gemdales Unbeaten Umberto Z

Ua

B/Ua

MH

1:a pris i Lydnads klass 1

1:a pris, Hp i Jkl

Camilla Leandersson, Älvdalen

 

Lp 1 Lp 2 RLD N RLD F RLD A RLD M  Gemdales Unbelievable Urzula

Crd

D-E/Ua

MH

1:a pris i Lydnadsklass 2, Uppflyttad till Lägre klass Spår, Svensk Rallylydnadsmästare

CK, 2 Btkl på Collieutställning

Jeanette Hansson, Osby

 

KORAD SPH III SÖKH II Gemdales Very Vigorous Victor

Crd

A/Ua

MH, Korad
352 p

 

Certpoäng i Elitklass Spår, Godkänd i Högre klass Sök, 2:a pris i Lydnadsklass Elit

1:a pris


Marie Lindh, Göteborg

 

 

 

Gemdales Veracious Vincent

Ua  MH  

Ett kvalificerande resultat i Rallylydnadens Nybörjarklass

   

Gunilla Nygren, Helsingborg

 

SE UCH SPH II Gemdales Valiant Viking

Ua

A

MH

Godkänd i Högre klass Spår, 1:a pris i Lydnadsklass 1

Svensk Utställningschampion,
3 Cert, BIR, BIS 3

Jenny Marklund, Umeå

 

Gemdales Virtual Vilhelm

Col

A/Ua

 MH  

Uppflyttad till Lägre klass Spår

 

1:a pris

 

Eleonor Hammarström, Ervalla

 

 

Gemdales Vanilla Venice

Crd

A/Ua

     

Cert/BIR

 

Anne Moberg, Siri Christinsen, Norge

 

Gemdales Vivacious Virginia

  MH

1:a pris i Lydnadsklass 1

 

Gill Alvesand, Älta

 

Gemdales Willing To Please Wilfred

Ua

A

MH   Cert

Dan Ivarsson, Vänersborg

 

 Gemdales Xclusive Xantos

Ua

A/Ua

MH  Tävlar Lydnadsklass 2 och Appellklass Spår  R-Cert

 
Ursula Ljungberg, Ödåkra

 

 

SÖKH I Gemdales Xpected Xavier


Ua

A/Ua

MH  


Godkänd Lägre klass Sök, 1:a pris Lydnadsklass 1, Sökhund för Missing People

 

Excellent

 
Annica Grönlund, Linköping

 

Gemdales Xtreme Xara

Ua

A/Ua

MH Tävlar Lägre klass Spår  

 
Maria Eklund, Nynäshamn

 

SE UCH SPH I Gemdales Xtra Xantippa

Crd

A/Ua

MH  

Uppflyttad till Högre klass Spår, 1:a pris i Lydnadsklass 2

 Svensk Utställningschampion

 
Ann-Kristin Mossberg, Surte

 

 

SE UCH SPH III Gemdales Yippie Yahoo


Ua

A

 

MH Godk Mentaltest

 

Godkänd Elit klass Spår

 

Svensk Utställningschampion, BIR och CACIB

 

Jenny Marklund, Umeå

 

Gemdales Yearning Yenny

Ua

A/Ua

 MH  

1:a pris Lydnadsklass 1, Godkänd Appellklass spår

 

 
Hanna Persson, Hässelby

 

 

RLD N RLD F RLD A   RLD M Gemdales Yolly Yulia

Ua

MH  

Tävlar Lydnadsklass 3 och Lägre klass Spår, Svensk Rallylydnadsmästare!

 

 
Lena Mjöberg, Harplinge

 

 

KORAD SPH I SÖKH I Gemdales Zcandic Zephyr

Crd

A/Ua

 

MH, Korad

 

Godkänd i Lägre klass Spår och Lägre klass Sök, 1:a pris i Lydnadsklass 1

 

Very Good 

 

Maria Godolakis, Munka Ljungby

 

 

LP 1 LP 2 RBM DK RLCH BRG PR  Gemdales Zensational Zcarlet

Crd

A

MH   

Tävlar Lydnadsklass 3. Dansk Rallylydnadschampion!

 

 
Conni Hansen, Danmark

 

 

C.I.B NUCH DK UCH Gemdales Zmart Zuzanna

Crd

A/Ua

 MH  

Godkänd i Appellklass Spår. Tävlar Lydnadsklass 1

 

Internationell och Norsk Utställningschampion,
7 Cert, BIR och CACIB. Crufts kvalificerad

 
Annika Bovall, Jönköping

 

 

Gemdales Åtråvärda Årvar


Ua

A/1

  En pinne i Hoppklass 1 och Agilityklass 1  

 
Julia Falk, Sundsvall

 

 

TJH Gemdales Återstrålande Åsalie

Ua

A/Ua

 MH  

Tjänstehund Bevakning

 

 

Cecilia Bjersér, Halmstad

 

 

SÖKH I Gemdales Åtnjutande Århild

Ua

MH  

Uppflyttad till Högre klass Sök, 1:a pris i Lydnadsklass 1

 

 

Linda Fahlén, Sundsvall

 

 

Gemdales Ärtiga Älmer

Crd

A/Ua

MH    

Cert, R-Cert och BIR

 
Britt Franzén

 

 

Gemdales Älvlika Älinora

Crd

A

 MH 1:a pris i Lydnadsklass 1, Tävlar Agilityklass 3 och Hoppklass 3, SM i Agility 2015  

Excellent

 
Marie Åkerlund

 

 

LP 1 SPH I SÖKH I Gemdales Älskade Ädelin

Crd

A/Ua

 MH  

Godkänd i Lägre klass Spår och Lägre klass Sök, Tävlar Lydnadsklass 3

3 Cert

 
Marie Eriksson

 

 

Gemdales Ömsinta Östen

 

Katarakt ÖP/Ua

A

MH   Pinne i Agilityklass 1  

Excellent

 

Lena Johansson, Ullared

 

 

Gemdales Överförtjusta Örnie

Ua

    10 Cert/BIR, Cacib


Anita Holgersson, Sibbhult

 

 

 

RBM Gemdales Ödmjuka Öjvind

Ua

 MH  

Rallybegyndermester

 

 

Tina Thomasen, Danmark

 

 

LP 1 SE UCH SPH I Gemdales Överlyckliga Ölina

 

Ua

C/Ua

 MH  

Uppflyttad till Högre klass Spår, 1:a pris i Lydnadsklass 2

 

Svensk Utställningschampion


Lise-Lotte Eriksdotter, Lindås

 

 

 

RLD N Gemdales Öfina Ögonljus

 

Ua

B/Ua

 MH  


3 kvalificerande resultat i Rallylydnadens nybörjarklass

 

Very good

Elsa Raland, Urshult

 

 

RLD N RLD F RLD A  RLD M KORAD LP 1 LP 2 LP 3 DK LCH Gemdales Arbetsföre Arvid

Crd

A

 

MH KORAD 467 p

 

Svensk Rallylydnadsmästare, Dansk Lydnadschampion, 1:a pris i Lydnadsklass 3 i Sverige

 

 

Maj-Britt Berglin Svensson

 

 

Gemdales Bekymmerslöse Bengt

Ua

A/Ua

MH  

1:a pris i Lydnadsklass 2, Uppflyttad till Lägre klass Spår

 

Excellent

 

Hanna Persson, Vällingby

 

 

Gemdales Betagande Beatrice

Crd

 MH  

2:a pris i Lydnadsklass 1

 

Excellent

 

Erika Rolfsson, Halmstad

 

 

SPH I Gemdales Calle Champagne

Ua

A/Ua

MH
Godk
Mentaltest 437 p
 

Godkänd i Lägre klass Spår, 1:a pris Lydnadsklass 1

 

Very Good

 

Helen Andersson Norra Sorunda

 

 

Gemdales Cajsa Crusidull

Ua

MH    Excellent

Anki Mossberg Surte

 

 

 

Gemdales Clara Clementin


Ua

A

MH 1:a pris i Lydnadsklass 2  

Cert, R-Cacib

 

Annica Westdahl Eriksson Nödinge

 

 

Gemdales Dansanta David

Ua

A/Ua

MH 1:a pris i Lydnadsklass 1, Godkänd Akl Spår  

Ck, R-Cert

 

Susanna Hildeberg, Hagfors

 

 

Gemdales Designade Disa

Crd

    Excellent

 

Kajsa Bergström, Lekeryd

 

 

 

Senaste inläggen

Arkiv

Innehavare av
SKK:s Hamiltonplakett

Kontakt

Yvonne Andersson
0708-254190
info@gemdales.se